capework ایران تاریخ بختیاری نویسنده تاریخ جنگ

capework: ایران تاریخ بختیاری نویسنده تاریخ جنگ

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری خیلیها به من می گویند شبیه امیر جعفری هستی! / محمدنادری

محمد نادری سال ۹۴ به بهانه حضورش در سریال «شمعدونی» با بانی فیلم گفت و گویی راجع به این سریال داشته که بخشی از آن را در ادامه می خوانید:

خیلیها به من می گویند شبیه امیر جعفری هستی! / محمدنادری

محمدنادری: خیلیها به من می گویند شبیه امیر جعفری هستی!

عبارات مهم : سریال

محمد نادری سال ۹۴ به بهانه حضورش در سریال «شمعدونی» با بانی فیلم گفت و گویی راجع به این سریال داشته که بخشی از آن را در ادامه می خوانید:

نادری در ابتدا راجع به همکارش اش با مهدی فخیم زاده عنوان کرد: من سالها با زن منیژه محامدی کار تئاتر کردم، «آمادئوس»، «تبرئه شده»، «دوازده» و کلی کار دیگر، قبل از آن هم که دوران دانشگاه بود و کلی کار دانشجویی داشتم. من لیسانس را از دانشگاه سوره گرفتم و فوق لیسانس را هم از تربیت مدرس و اصولاً کارم را با نمایش شروع کردم. به نظر من از بازیگری هم به مراتب سخت تر بود. شهرام کیور تدوینگر سریال «شمعدانی» با من تماس گرفت و گفت جریان این است.

خیلیها به من می گویند شبیه امیر جعفری هستی! / محمدنادری

من صدای تو را شنیدم به نظرم جهت این کار خوب هستی، رفتم و گفت چون آقای فخیم زاده خیلی حساس هستند حتماً آزمون صدا باید داشته باشیم. رفتم اتودی زدیم و من فهمیدم که پیش از من تعدادی از دوستان دیگرم جهت آزمون صدا آمده اند، از جمله سیامک صفری و… من روی صدا واقعاً کار کردم تا بتوانم به حد معقولی برسم و آن صدا بتواند صورت آقای فخیم زاده را پر کند. من به آقای فخیم زاده گفتم این کار یکی از سخت ترین کارهای دنیا جهت من بود چون اولاً پیش از این کار دوبله نکرده بودم، کار صدا پیشگی کرده بودم. از طرف دیگر صدای آقای فخیم زاده مشخصه هایی دارد که همه می شناسندو در واقع جنس صدای او طوری بود که جهت این کار ابتدا خیلی می ترسیدم.

وی در ادامه راجع به حضورش در «شمعدونی» بیان کرد: من سر سریال کوچه مروارید بودم که آقای سالار زهی تهیه کننده و کارگردان سریال به من خبر دادند که سروش صحت بازیگر نقش اول کارش را پیدا نکرده هست، ساعت دوازده شب بود، خندیدم گفتم بابا نقش اول را که همین جوری به من نمی دهند! (می خندد) گفت حالا تو برو ضرر ندارد. سکانس را آوردند و گفتند چون ما تا به حال هیچ بازی و کاری از تو ندیده ایم این سکانس را کار کنید. عذرخواهی کردند ولی من خواندم و نقش را بازی کردم. همانجا نسبتاً خوششان آمد، ولی من آمدم سرکارم و ادامه دادم چون وسط ضبط بودم. دو روز بعد گفتند بیا جهت تمرین و عقد قرارداد و از بعد فردا هم ضبط شروع می شود. خیلی ناگهانی من به گروه پیوستم. در حالیکه بقیه افراد گزینش شده است بودند و تمرین های ابتدایی را انجام داده بودند.

وی در آخر ینز راجع به همکاری اش با بهنام تقدیر افزود: قرار بود سر یک تئاتر که تمرین هم کرده بودیم با هم همبازی باشیم که شرایط مهیا نشد و او مسافرتی برایش پیش آمد و رفت.
من جنس بازی بهنام را خوب می شناسم. باور کن هنگامی که در اینستاگرامم از زبان فردی خواندم بازی ام شبیه بهنام شده است برایم تعجب برانگیز بود. جالب تر اینکه بدانی خیلی ها به من می گویند تو شبیه به امیر جعفری هستی! البته گریم در سریال «شمعدونی» خیلی روی صورت من تاثیرگذار هست. آقای چگینی حتی می گفت کسی تو را بیرون ببیند نمی شناسد. چون گریم سن مرا بالاتر برده، جلوی موهایم خالی شده، آن وقت به شدت چاق شدم و گفتند چاقی ات را نگهدار جهت این نقش بافایده هست. حتی می گفتند شکم را موقع بازی بیرون بده و… الان تو با یک ۱۹۰ ولی ترکه ای و لاغر مواجه هستی! در کل می خواهم بگویم هیچ قصد و غرضی و هدفی جهت شبیه شدن بازی من به بهنام تقدیر وجود نداشت.

محمد نادری سال ۹۴ به بهانه حضورش در سریال «شمعدونی» با بانی فیلم گفت و گویی راجع به این سریال داشته که بخشی از آن را در ادامه می خوانید:

اگر این حس جهت شما وجود دارد شاید برگردد به اینکه شخصیت نیما و هوشنگ شباهت های بسیاری با هم دارند. هر دوی این کاراکترها مدام بلا سرشان می آمد و مدام گاف می دادند و حتی از سوی دیگران تا حدی تحقیر هم می شدند. ضمن اینکه جنس صدای من و بهنام هم تا حدودی بم و به هم نزدیک هست. در عین حال که من تلاش می کردم تا حدود زیادی صدایم را نازک کنم و از لحن خودم فاصله بگیرم و هرگز نخواستم صداسازی بشود.

واژه های کلیدی: سریال | امیر جعفری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs