capework ایران تاریخ بختیاری نویسنده تاریخ جنگ

capework: ایران تاریخ بختیاری نویسنده تاریخ جنگ

گت بلاگز اخبار پزشکی چربی‌های بافایده جهت مغز را بشناسید

گروهی از چربی ها به عملکرد بهتر مغز کمک می‌کنند، با آشنایی چربی‌های بافایده جهت مغز از هوشیاری بالاتری برخوردار شوید.

چربی‌های بافایده جهت مغز را بشناسید

چربی های بافایده جهت مغز را بشناسید

عبارات مهم : فنجان

گروهی از چربی ها به عملکرد بهتر مغز کمک می کنند، با آشنایی چربی های بافایده جهت مغز از هوشیاری بالاتری برخوردار شوید.

به گزارش گروه تحریریه سایت، یک رژیم متوازن و مرتب غنی از اسید های آمینه ضروری، روغن های امگا، مواد معدنی و ویتامین ها حافظه تیز و پر شور را به همراه دارند. جهت اینکه بتوانید مواد مغذی مورد نیاز را به مغز خود برسانید از غذا های زیر استفاده کنید.

چربی‌های بافایده جهت مغز را بشناسید

ماهی

پروتئین به عنوان یک جزء در ساخت انتقال دهنده های عصبی یا نوروترانسمیتر ها (موادی که ضربان عصبی را در طول یک سیناپس انتقال می دهند)، جهت اصلاح فعالیت ذهنی مهم می باشدگذشته از منبع عالی پروتئین، ماهی سرشار از روغن های ضروری، از قبیل: امگا ۳ می باشد. امگا ۳ از عملکرد مغز محافظت می کند. ماهی های دریایی غنی ترین منبع اسید های چرب می باشند. این ماهی ها مشمول بر ماهی آزاد، هالیبوت، ماکرل و ساردین می باشند.

زغال اخته

گروهی از چربی ها به عملکرد بهتر مغز کمک می‌کنند، با آشنایی چربی‌های بافایده جهت مغز از هوشیاری بالاتری برخوردار شوید.

این میوه لذیذ سرشار از آنتی اکسیدان های نیرومند است که رادیکال های آزاد را که باعث پیری می شوند از بین می برد. همچنین این میوه دارای خواصی است که شروع کم کردن مربوط به زیاد کردن سن را به تاخیر می اندازد. این کار را از طریق حفاظت سلول های مغز و جلوگیری از تخریب آن ها به وسیله مواد شیمیایی، پلاک ها یا ضربه معنوی انجام می دهد. زغال اخته بر علیه دیگر فاکتور های عامل پیری نیز می جنگد.

آجیل و دانه ها

آجیل و دانه ها غذا هایی شگفت انگیز جهت مغز انسان می باشند. این غذا ها حاوی پروتئین و اسید های چرب و آرژینین آمینه می باشند که غده هیپوفیز را جنبش می کنند تا هورمون رشد را آزاد سازد. هورمون رشد ماده ای است که بعد از ۳۵ سالگی کم کردن می یابد و فایده ضد پیری جهت مغز دارد. مخلوطی از مواد ضد پیری را که مشمول بر یک فنجان گردو، ۲/۱ فنجان دانه کدو تنبل، ۳/۱ فنجان توت خشک، ۴/۱ فنجان دانه کنجد، ۲/۱ فنجان برگه زرد آلو است تهیه کنید و همه جا همراه خود داشته باشید و در بین وعده های غذایی از آن ها بخورید. این مخلوط مغز را تغذیه می کند. ضمناً در پاکت فریزر یا در ظرف در دار بریزید تا تازه بمانند.

سبزیجات خانواده کلم

چربی‌های بافایده جهت مغز را بشناسید

کلم بروکلی، گل کلم و کلم فندقی سرشار از ماده مغذی با نام کولین می باشند. این ماده جهت حافظه و سلامت مغز مهم می باشد. کولین پیش در آمد استیل کولین می باشد. استیل کولین در فرایند های مغزی همکاری دارد. همان طور که سن زیاد کردن می یابد، خروجی کولین طبیعی بدن کم کردن پیدا می کند؛ بنابراین می توان با خوردن غذا های مملو از کولین، تولید استیل کولین را زیاد کردن داد و قدرت مغز را اصلاح بخشید. منابع دیگر کولین تخم مرغ، دانه سویا، بادام زمینی، کلم، لوبیاچیتی و لوبیا قرمز می باشند

چای سبز

چای سبز از فعالیت آنزیمی که در بیماری آلزایمر دخیل است جلوگیری می کند. همچنین غنی از پلی فنل ها و آنتی اکسیدان هاست که از پیری زودرس مغز جلوگیری می کند؛ لذا هر روز دو فنجان چای سبز بنوشید. جهت از بین بردن کافئین، چای سبز را ۴۵ ثانیه بخیسانید سپس آب آن را دور ریخته و آب داغ تازه به آن اضافه کنید

گروهی از چربی ها به عملکرد بهتر مغز کمک می‌کنند، با آشنایی چربی‌های بافایده جهت مغز از هوشیاری بالاتری برخوردار شوید.

تقویت کننده های گیاهی

تعداد زیادی داروی گیاهی چینی وجود دارد که جهت عملکرد مغز بافایده می باشند، از قبیل: جینکو، گوتوکولا، بیلوبا. همچنین به شما دارو های گیاهی زیر را توصیه می کنم:سیب زمینی شیرین، رازیانه، گل انگشتانه.

چربی‌های بافایده جهت مغز را بشناسید

روغن: چربی های غیر اشباع یگانه

چربی های غیراشباع تک گانه حاوی اسید های چرب ضروری، اسید لینولنیک گاما هستند. این اسید ها علاوه بر دیگر فایده های جهت بدن، جهت عملکرد مغز مهم می باشند. روغن زیتون، کنجد، کانولا، بادام و روغن ماهی سرشار از اسید های چرب غیر اشباع تک گانه می باشند.

محققان با مطالعه روی بعضی افراد به این نتیجه رسیده اند که رژیم غذایی همراه با چربی های غیر اشباع و غیر هیدروژنه خطر مبتلا شدن به بیماری آلزایمر را کم کردن می دهد. ولی افرادی که روغن های اشباع شده است صرف می کنند زیاد در معرض مبتلا شدن به این بیماری می باشند.

واژه های کلیدی: فنجان | همراه | پروتئین | عملکرد مغز | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs